Az elit katonai egységek, az állóképességi sportolók, életmódváltók hasonló elvek mentén lehetnek sikeresek. Normális esetben a tengerészgyalogosokat számtalan, egyre nehezebb és összetettebb kihivás elé állítják a több éves képzésük alapján, fizikailag és mentálisan is. Nem különböznek a sportolóktól abban, hogy az éles helyzet előtt fokozatos terheléssel növelik a teljesítményüket, és különböző módon szimulálják a rájuk váró megpróbáltatást, ahol már begyakorolt rutinnal, felkészülten tudnak helyt állni.
-
Ahol ma tartasz, az nem a tegnap eredménye, hanem hónapok, évek, évtizedek munkája, bármelyik irányról is legyen szó. A változás sem holnapra fog megtörténni.
-
Nem várhatod, hogy sportolóként egy adott szinten teljesíts, ha azt a szintet nem gyakoroltad, tapasztaltad meg már sokszor előtte - és ez valahol az életmódváltásra is igaz, az új megcélzott szinteket gyakorolni kell, mielőtt elérjük, legyen az fizikai vagy mentális előrelépés.
Mielőtt belebonyolódnál a nagy tervezésbe és óriási változtatásba, lassíts le, és két dologra koncentrálj: mi a megfogalmazott célod valódi motivációja? Azaz miért akarsz pl fogyni: esztétikai, egészségügyi okokból vagy sportteljesítmény miatt? Ez a valódi megértés közelebb visz a sikeres teljesítéshez. Nekem például a súlyvesztés már nem esztétikai kérdés 48 évesen, ellenben a sportban látható teljesítményjavulást eredményez.
A második megfontolandó dolog, hogy mi az az egy lépés, tevékenység, amit már ma el tudsz kezdeni, és várhatóan a legnagyobb hasznot hozza. Fogyókúra esetén ez lehet a táplálkozási napló elkezdése, egyféle mozgás beiktatása a hétköznapokba, vagy az alvás rendbe rakása. Sok út vezet ugyanahhoz a célhoz, érdemes azzal kezdeni, ahol a legjobb a befektetés/nyereség aránya.
Ha segítségre van szükséged, keress bátran!